خدمات مشاوره و صدور گواهینامه CE-Mark برای دایرکتیو محصولات ساخت و ساز Construction

استاندارد


نشان (مارک) CE-Mark: واژه CE مخفف کلمه فرانسوی “Conformité Européne,” و یا Conformity European به مفهوم « تطابق اروپایی» بوده و بعبارتی دیگر نیز بر گرفته از دو کلمه « Community European » به مفهوم « اروپای متحد» می باشد.

 CE-Markچیست؟

         علامت یا نشان (مارک)CE ،  انطباق محصول با قوانین و تطابق محصول با الگوها و دستورالعمل ها و مشخصات تعریف شده    در  اتحادیه اروپا می باشد. محصولی که موفق به اخذ این آرم می شود ، می تواند در تمامی کشورهای اروپای متحد و اتحادیه تجارت آزاد اروپا بدون محدودیت برای فروش ، به بازار عرضه شود و با داشتن آرم CE مجوز ورود به بازارهای اروپایی را پیدا می نماید .

هدف از دریافت نشان CE-Mark

۱-هماهنگی قانونگذاری همه مناطق در اروپا ۲-ایجاد ذخیره مالی برای تولیدات ۳-بالا بردن ایمنی محصولات

۴-امکان نظارت مسئولان با یک روند یکسان که می تواند کنترل شود.۵- مطابقت محصول با الزامات اساسی مقررات اتحادیه اروپا

       تاریخچه اتحادیه اروپا؟

  از سال ۱۹۵۷ روند اتحاد اقتصادی اروپا با تصویب معاهدات رم ، ایجاد جامعه اقتصادی اروپا(EEC)  و جامعه انرژی اتمی    اروپا(Eurotom)  آغاز شد.

  از سال ۱۹۹۱، پیمان اتحادیه اروپا (EU) جهت تعیین اصول اساسی ایجاد یک اروپای واحد شکل گرفت ، بصورتی  که کشورهای    عضو در هر دو سطح اقتصادی و پولی متحد گردیدند. سرانجام پس از تصویب نهایی این پیمان در سال ۱۹۹۳، از آن پس به عنوان اتحادیه اروپا (EU)  نامیده می شود.

استانداردهای هماهنگ شده چیست؟

بعد از تشکیل اتحادیه اروپا کمیته هایی با عنوان CEN و CENELEC تشکیل شدند که و ظایف آنها جهت یکپارچه سازی و هماهنگی استانداردهای کشورهای اروپا یی تحت عنوان یک استاندارد واحد به نام EN بود که اگر این استانداردهای EN مورد تایید کل کشورهای اتحدیه اروپا باشد اصطلاحا” به آن Harmonized Standard (استانداردهای یکپارچه یا استانداردهای هماهنگ شده ) گفته می شود .

        دایرکتیو چیست ؟

   دایرکتیو بخش بندی و تقسیم بندی (Categorized) محصولات مختلف برمبنای نوع و کاربرد آنها می باشد و همچنین دستورالعمل های تدوین شده اتحادیه اروپا جهت حفظ قوانین و استانداردهای محصولات که دریک بخش بندی قرار می گیرد را  شامل می شود .

      دایرکتیو مرتبط با محصولات ساخت و ساز Construction

           شامل کلیه محصولاتی می شود که مرتبط با صنعت ساختمان و ساخت و ساز می باشد .

   محصولاتی مانند: سیمان ، بتن ، افزودنیهای بتن ، قیر ، سرامیک ، درب و پنچره ، قفل ، منسوجات نبافته ، چسب و درزگیرها ،  مصنوعات آهن و آلومینیوم ، لامپ ، شیشه ، عایقای حرارتی و . . .

           روشهای دریافت نشان CE-Mark

–          روش تست و بازرسی (Type Examination)

        -روش خود اظهاری Declaration of Conformity) )

      اجزاء پرونده فنی (Technical File)

–         توصیف کلی و تعریف دقیق هدف و عملکرد محصول      

–         نتایج آنالیز ریسک شامل تجزیه تحلیل خطرات و کنترل آنها

–         روشهای کنترل کیفیت و راه اندازی و تشریح فرآیند تولید شامل روشهای اجرایی برای تولید

–         لیست استانداردهای بکار رفته و نتایج آزمایشات (Test Report)

نیازمندی اینترنتیلینک منبع

ثبت آگهی رایگان