طراحی سایت

استاندارد


طراحی سایت به معنی مهارت جمع آوری ایده ها و زیبایی شناختی، راه اندازی  ان ها میباشد. به مراحل ساخت و طراحی این صفحات در بستر اینترنت، طراحی سایت میگویند. هدف اصلی از طراحی یک سایت، میتواند ارائه خدمات و و یا معرفی یک شرکت و یا محصولات آن باشد.

در طراحی سایت و تولید آن باید مراحلی طی شود از جمله :

مرحله اول: در طراحی سایت شناخت نیازهای مشتری به تولید و طراحی سایتی که نزدیک به خواسته های مشتری است کمک میکند و میتوان طبق آن نمای کلی سایت،جایگاه چیدمان و عناصر را برای مشتری طراحی و تعیین کرد.

مرحله دوم: بعد از این که جایگاه قرار گیری عناصر در سایت مشخص شد، نوبت به طراحی گرافیکی سایت میرسد. طراحی گرافیکی یعنی با استفاده از نرم افزارهای  مناسب به نمای کلی سایت رنگ و لعاب بیشتری داد.

مرحله سوم: در این مرحله به کدزنی برای کامل کردن طراحی سایت نیاز است. در این مرحله با توجه به درخواست های مشتری ، طراحی سایت را با روش های مختلفی انجام داد.

مرحله ی چهارم : در مرحله ی اخر طراحی سایت، باید سایت را در بستر اینترنت راه اندازی کرد. برای این کار نیاز به یک هاست و دامنه مناسب است.

ابزارهای مناسب برای طراحی یک سایت :

اصلی ترین ابزارهای طراحی سایت، زبان های برنامه نویسی و فریم وورک های مرتبط با طراحی سایت هستند که انتخاب آنها بستگی به سلیقه ی طراح سایت دارد.

در پروسه طراحی سایت و راه اندازی آن به دو تیم یا فرد برای طراحی front-end و back-end  نیاز است. مختصص back-end مسئول ایجاد ساختار اصلی سایت با کمک کدهای مختلف است. متخصص front-end با کمک کدهای مختلف، ظاهر سایت را طراحی میکند.

طراحی سایت در نوع استاتیک و دینامیک است. در طراحی سایت استاتیک، به ازای هر صفحه سایت، یک فایل جدا بر روی سرور ذخیره میشود، و در هنگام نیاز برای کاربر نمایش داده میشود. در طراحی سایت دینامیک، خود صفحه ثابت است اما محتوای صفحه متغیر است. صفحات دینامیک با توجه به جست و جوهای کاربر ایجاد میشوند.

در طراحی سایت باید به عواملی که کاربرپسند است نیز توجه نمود از جمله:

۱٫دسترسی اسان تر به منوهای سایت

۲٫ استقاده از عکس، فیلم، ویدیو و رسانه های مرتبط دیگر در طراحی سایت که به کاربر برای درک اطلاعات کمک میکند.

۳٫طراحی سایت به گونه ای باشد که با دیگر مرورگرهای وب، سازگاری داشته باشد.

۴٫طراحی سایت باید دارای بخش نظرسنجی، فرم نظردهی، فرم های ایمیل و ثبت نام و … باشد.

https://knegar.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%b3%d8%a6%d9%88

https://3sotweb.com/

نیازمندی اینترنتیلینک منبع

ثبت آگهی رایگان