شرایط ثبت موسسه ترک اعتیاد

استاندارد


امروزه اعتیاد به مواد مخدر به عنوان یکی از معضلات بهداشتی ، روانی و اجتماعی در جهان مطرح می باشد و عدم اطلاعات کافی یکی از مهم ترین دلایل گسترش و گرایش به اعتیاد می باشد

برای مبارزه با اعتیاد مراکز و موسساتی ایجاد شده است تا با اگاهی دادن و درمان با این معضل اجتماعی مبارزه نماید ،جهت بررسی این موضوع در ابتدا تعریفی از اعتیاد و مواد مخدر ارائه خواهیم نمود:

اعتیاد چیست:

اعتیاد یک بیماری اصلی، پیش رونده و کشنده است. این عارضه، نوعی ارتباط تسکین دهنده با یک مادۀ روان گردان یا تأثیر گزار بر ذهن و یا رفتاری که مارا در برابر میل بیش از حد، ناتوان می کند می باشد. اعتیاد به عنوان حالتی که در آن بدن انسان برای انجام فعالیت های عادی خود به یک ماده یا یک رفتار خاص وابسته می شود تعریف شده است. زمانی که که ماده مورد نیاز در اختیار بدن قرار نمی گیرد یا انجام رفتاری که شخص معتاد بدان وابسته شده است امکان پذیر نمی باشد، نتیجه کار بروز علائم خماری یا محرومیت است.بنابراین اعتیاد را می توان اجبار به انجام کاری تعریف کرد که فرد از پی آمدهای زیانبار آن آگاه است. 

خدمات شرکت ترک اعتیاد   

مرکز درمان سوء ‌مصرف مواد (که بنا بر آیین‌نامه مرکز نامیده خواهد شد) به مرکزی اطلاق میگردد که امکانات ارائه خدمات درمانی سم‌زدائی و خدمات پیشگیری از عود و درمان‌های غیرداروئی و در صورت اخذ مجوز واحد درمان وابستگی به مواد افیونی با داروهای آگونیست،‌ درمان سم‌زدائی و نگهدارنده (طولانی‌مدت) را با داروی آگونیست افیونی برای درمان سرپائی معتادان دارا باشد. البته توجه داشته باشید کلیه این خدمات باید منطبق با پروتکل درمان سوء‌مصرف مواد (که توسط معاونت سلامت ابلاغ می‌گردد) باشد. 

مراکز ده گانه مجاز درمان اعتیاد عبارتند از : 

۱-مرکز درمانی بستری

۲- مرکز درما ن سرپایی وابستگی به مواد

۳- مرکز بهبودی اقامتی

۴- مرکز کاهش

۵- مرکز اقامتی یا ری گروه ها همتا

۶- مرکز  اقامتی درما ن اجباری   

۷- مرکز بلند مدت اجتماع درما ن مدار  

۸- مرکزاقا مت اجباری سلامت محوری ( مرکز درما نی  پلیس مدار ) 

۹- واحد درمان با دارو های اگو نیست

۱۰ – مرکز کاهش  اسیب 

هر فرد حقیقی و حقوقی می تواند طبق ضوابط و مقررات صدور مجوز برای مرکز درمان سر پایی و راه اندازی مرکز وابستگی به مواد ، مرکز اقامتی میان مدت ، مرکز اقامتی خود یاری گروه های همتا ، مرکز اقامتی بلند مدت اجتما ع درمان مدار و مرکز کاهش اسیب از طریق بهزیستی و یا دانشگاه ها علوم پزشکی مجاز اقدام نماید – مرجع صدور مجوز سایر مراکز صرفا دانشگا های علوم پزشکی خواهد بود 

آدرس: تهران، خیابان جردن، خیابان دستگردی (ظفر) ، پلاک ۲۷۷، ساختمان بانک خاورمیانه، طبقه ۵، واحد ۱۰

سایت: sabticall.com

تلفن: ۹۶۶۹-۰۲۱

ایمیل: info@sabticall.com

نیازمندی اینترنتیلینک منبع

ثبت آگهی رایگان